Бомба на островот: Фергусон се враќа во Јунајтед

Легендарниот фудбалски стручњак, сер Алекс Фергусон би можел да се врати во Манчестер јунајтед.

Британските медиуми пренесуваат дека славниот менаџер е подготвен да прифати враќање на „Олд трафорд“, за да им помогне на „ѓаволите“ да се стабилизираат.

Фергусон реагирал во клубот да се врати и Мајк Филан, негов некогашен асистент, кој моментално е „број два“ во стручниот штаб на Солскјер.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

24.12.2018 - 12:46

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега