Боки13: Ќе стојам во судница до последната капка крв

Бојан Јовановски или Боки 13 кој е првоосомничен во Рекет, денеска пред Судот истакна дека не е виновен.

- „Не се чувствувам добро и едвај стојам, жалам што тоа денес е така, но ќе кажам дека не чувствувам вина ниту за кривичното дело примање награда за противзаконито влијание, ниту за перење пари“, рече тој.

Боки 13 додаде дека ќе стоел и зборувал до последната капка крв.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

03.12.2019 - 13:24

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега