Боки13: Камерата на моите родители ќе покаже кој замина со торбата

 

„Живеев за денот кога ќе дојде моментот да можам да зборувам, зошто сум мета на јавен линч веќе 5 месеци”. вака Боки 13 денеска се обрати пред Судот.

Тој рече дека колку што седел во ресторан со ексшефицата на СЈО Катица Јанева, исто толку пати седел во ресторан и со надлежниот јавен обвинител, мислејќи на обвинителката Вилма Русковска.

- „Вештачењето на камерата од моите родители ќе покаже кој замина со торбата и каде“, рече Јовановски околу Луј Витон торбата.

Тој неколку пати истакна и дека му е лошо и дека едвај стои на нозе.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

03.12.2019 - 13:46

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега