Бојан треба да оди во притвор: "Ве молам да ги земам кокошките и кравите со мене"

Бојан Радовановиќ кој има 27. години и живее во Србија, осуден е на 40 дена притвор за нерегистрирана приколка, а сега има бизарно барање до затворот.

Тој бара да додје и да ја одлежи казната со своите крави и 50 кокошки бидејќи од тоа живее и нема кој да го води бизнисот.

Вели живее со болната мајка и тој се грижи за добитокот, па не смее да го остави.

Пратил писмо и до претседателот Вучиќ, а сега чека одговор.

 

 

 

16.05.2018 - 22:37

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега