Богоевски: Талат Џафери ќе сведочи во интерес на Трајко Вељаноски

Поранешниот пратеник Павле Богоевски во својот последен коментар на Фејсбук напиша дека актуелниот претседател на Собранието, Талат Џафери, е повикан од одбраната на неговиот претходник Трајко Вељаноски за да сведочи во интерес на обвинетиот за организирање на крвавите настани на 27 април 2017 во Собранието.

„Талат Џафери, поради работната агенда, не можеше да присуствува на денешното рочиште против Велјановски и останатите организатори на 27ми април.

Повторно, со своето непостапување, тој дејствува во интерес на својот претходник.

Следното рочиште е закажано за 28ми септември. Се надевам дека нема тогаш да излезе уште некој „важен и неизбежен“ состанок.

п.с. Џафери е предложен како сведок на одбраната на Велјановски.“, напиша активистот.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

18.09.2020 - 14:55

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега