Богдановиќ: Не се плашам од загадениот воздух

Општина Центар во текот на зимата е една од најзагадените општини во главниот град Скопје, а градоначалникот на општината, Саша Богдановиќ порача дека проблемот со аерозагадувањето не се решава веднаш.

„Не се плашам од загадениот воздух. Се трудиме да ги искористиме сите наши мерки и ингеренции коишто ни стојат на располагање за да се бориме. Сепак, тоа е процес кој не се решава од денес за утре, туку се решава на кратки, средни и долги стази“, порача Богдановиќ.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

06.11.2019 - 11:21

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега