Богдана и Вељко поставија правило за свадбата: Нема да има мини фустанчиња - во поканите наведен дрес код

Полека наближува датумот на свадба на Вељко и Богдана, а семејствот Ражнатовиќ испрати и покани до гостите, а на поканите е напишано дека на свадбата ќе има дрес код.

Односно сите жени кои се поканети на свадба треба да носат долги фустани, а мажите одела.Тоа значи дека венчавката ќе биде гламузрозна и на свадбата нема да може да се видат разголени девојки во мини сукњички и голи стомаци.

На свадбата има 500 поканети гости, а за сите детали околу големата веселба на Богдана и Вељко им помагала Цеца.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

20.11.2019 - 23:30

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега