Блокиран центарот на Скопје - Трет ден протест на пазарџиите

Пазарџиите денеска трет ден по ред го блокираа центарот на Скопје, со цел да го искажат своето незадоволство поради зголемените цени на паркиралиштето „Аутомакедонија“.

– Незадоволни сме од тоа што цената на паркинзите е поскапена од 40 на 70 денари на час, Прометот на пазарот е паднат за околу 50 отсто,  а нашите месечни билети се поскапени од 800 на 1500 денари. Од ПОЦ како причина за покачувањето на цената на месечните билети го наведоа аерозагадувањето, вели пазарџија утрово за Слободен печат.

Улиците и денеска се блокирани.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

15.01.2020 - 09:34

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега