Блокиран Центарот на Скопје - Чекаат редици возила

Центарот на Скопје денеска е целосно блокиран поради протестот на Независниот полициски синдикат и поради посетата на црногорскиот претседател Мило Ѓукановиќ, пренесе Макфакс.

Тие ги блокираа улиците. Блокирана е улицата кај „Рекорд“ со автомобили, а на разглас се пуштаат емисии каде се зборува за состојбата на полицијата и нивните проблеми. 

Блокирано е пред Влада, „Климент Охридски“, „Илинденска“, кај Црвен крст.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

02.10.2019 - 13:45

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега