Блокада: ДУИ поднесе повеќе од 5.000 амандамни на предлогот за една изборна единица

ДУИ поднеле над 5.000 амандмани за измените на изборниот законик.

Артан Груби од ДУИ денеска рече дека едноставни измени на изборното законодавство пред избори се опасен преседан.

Според него преседанот ќе донесе последници кои не можат да се проценат и додава дека се за измени но не пред избори, туку како што вели со квалитетни меѓупартиски преговори за да се постигне едно консензуално решение.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

12.12.2019 - 12:30

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега