Бизарна смрт во Македонија: Му паднало возилото од дигалка и го згмечило

 

Во 18 часот и 40 минути вчера во Прилеп на улица „Василе Павлоски Џгуре“ во сопствената гаража, М.Ќ. додека работел на патничко моторно возило “Голф“ со прилепски регистарски ознаки сопственост на друго лице, кое било дигнато на дигалка, починал во страшна и бизарна несреќа.

МВР информира дека во еден момент истото паднало врз М.Ќ. и го потиснало.

Во Градска болница Прилеп кај лицето била консртатиран смрт.

Извршен е увид на местото на настанот.

 

 

 

21.04.2018 - 13:54

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега