Бизарна несреќа во Скопје: Дедо си го прегазил петгодишното внуче

Во 16.40 часот било пријавено дека во селото Селце, тетовско, при паркирање на патничко возило во двор од куќа било повредено петгодишно дете од страна на неговиот дедо Ш.Г.

Детето се здобило со тешки телесни повреди, по што било пренесено во Комплекс клиники „Мајка Тереза“ во Скопје.

Извршен бил увид на местото на незгодата од увидна екипа од СВР Тетово.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

16.01.2020 - 11:07

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега