Битолчанецот кој го враќаше сонцето на Кутлеш на шахтите: Ако мислат дека сум погрешил нека ме затворат

Битолчанецот Горан Божиновски стана хит на социјалните мрежи откако објави фотографии на кои се гледа дека го враќа сонцето на Кутлеш на шахтите.

Тој во интервју за ТВ Алфа истакна дека последното што треба да се среди во државата е отстранувањето на знамето на Култеш од шахтите. Кажа дека интервенирал на околу 100-150 шахти и дека е ревлотиран поради неговото остранување од шахтите и затоа постапил вака.

Тој истакна дека никој не се обидел да го спречи и сите ракоплескале на неговиот потег.

Бопжиновски упати порака до власта дека доколку сметаат дека греши со оваа постапка, нека го гонат и затворат.

Битолчанецот кој го враќаше сонцето на Кутлеш на шахтите: Ако мислат дека сум погрешил нека ме затворат.

Интервјуто погледнете го ОВДЕ.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

17.08.2019 - 15:21

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега