Битолчанец тешко повреден- изгубил контрола над автомобилот и излетал од патот

 

Битолчанец изгубил контрола над возилото и излетал од патот кај депонијата Буково по што се  здобил со тешки телесни повреди.

Според прјавеното на 14.07.2020 во 14.30 часот било пријавено дека на магистралниот пат Охрид - Ресен, пред влез за депонија Буково, патничко возило „фолксваген тигуан“, со битолски регистарски ознаки, управувано од М.Л.(72) од Битола, излетало надвор од коловозот.

Во незгодата, возачот се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во Општата болница Битола.

Извршен бил увид на местото на незгодата од увидна екипа од СВР Охрид.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

15.07.2020 - 10:22

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега