Битола во тага: Пронајдено мртво момче во провалија на Пелистер

Ноќеска околу 3:40 часот, планинарот К.Г., пријавил во битолската полиција дека во провалија близу Големото езеро на Пелистер, е пронајдено безживотното тело на 32 годишниот планинар од Битола Петар Костадиновски, дознава Пресс24. Како што дознавае, Петар, последен пат контактирал со неговите родители вчера околу 12:30 часот.

Увид на местото на настанот ќе се врши во текот на денешниот ден.

најчитано сега