Битола: Пијани нападнале полицајци - уапсени три лица

На улица „Партизанска“ вчера во 20 часот при полициска интервенција по претходна пријава за нарушен јавен ред и мир со тепачка, во која учествувале Б.C(18), А.T.(35) и Љ.T.(37), кои биле под дејство на алкохол, А.T. физички ги нападнала полициските службеници, додека Љ.T. агресивно се однесувал кон полициските службеници. 

Лицата се лишени од слобода и се преземаат мерки за целосно расчистување на настанот.  

 

 

 

 

23.05.2018 - 14:58

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега