Бишевац: Такво незнаење има во Владата на Заев, тоа е чудо

Новинарот и поранешен пратеник на СДСМ, Сафет Бишевац во гостувањето во емисијата „Само Вистина“ на Канал 5 телевизија запрепастен од незнаеењето во Владата на Зоран Заев.

Тој напоменува дека оваа Влада е со најголем број министри иако СДСМ од опозиција најавуваше намалување на бројот министри.

Бишевац обвинува дека сите овие министри сега рекетираат, корумпираат и со исклучок на два-тројца работат за свое лично богатење.

-Но факт е дека во Владата на Заев освен два тројца министри иако е една од најголемите Влади во историјата на Македонија по бројот на министри има такво незнаење што запрепастува. Факт е дека дел од нив влегоа во шемите само сега разгазени кондури на рекетирање, на корумпирање, на лично богатење и тоа е исто така факт, што целата таа работа, тие зрнца посеано добро практично не се гледаат од шумата на непотизмот. Видете што се случува во СЈО, непотизам, криминал секаде, порача Бишевац.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

04.12.2019 - 19:38

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега