Билките ги прскал со оцет, а кога ќе ја видите причината и вие ќе го пробате овој трик

 

Разните хемикалии и токсини се сигурно последна работа која сакате да се најде во вашата градина и сигурно не сакате со такво нешто да ги храните билките.

Оцетото е феноменален избор за сите градинари, а е природен производ. Еве за што најмногу користи:

- штити од штетници

- може да исчисти глинени тави

- ги брка мравките

- отранува мувла

- прави подолго да трае цвеќето во вазна

- отстранува 'рѓа од алатот

 

 

 

20.10.2017 - 10:30

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа