Биле десет години заедно - Драгана Мирковиќ го сакала овој човек пред сопругот

Фолк sвездата Драгана Мирковиќ имаше голема љубов пред да се омажи за бизнисменот Тони Бијелиќ. Врската со тој човек траеше десет години, пишува српски „Курир“.

Станува збор за бизнисмен, политичар и поранешен менаџер, Зоран Башановиќ со кој биле во 90-те. 

- Драгана и Зоран беа заедно во 90-тите. Во тоа време, Башановиќ не и беше само момче на Драгана, туку и менаџер.

Тие направија успеси, уживаа во љубовта, а потоа на крајот на минатиот век ставија точка и во деловните и во приватните односи. Мирковиќ наскоро го запозна Тони, со кого се омажи во 2000 година без многу помпа, а со кого сега ја има ќерката Мануела и синот Марко, вели извор за српскиот Курир.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

11.11.2019 - 22:37

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега