Била со него кога бил водоинсталатер и сиромашен: Сега влета на терен во тесен фустан и ги собра сите погледи

Повратничкиот меч на Конор Мекрегор на УФЦ на 246 настан во Лас Вегас завршил со победа на најпознатиот Ирец на светот.

После експресно завршената борба, сите очи биле вперени кон Мекрегор и неговата сопруга Ди Девлин која влетала на терен и се приклучила на славењето.

Во тесен зелен фустан Ди Девлин се втурнала во прегратка на победникот и страсно го бакнала.

Di Devlin

Многумина се пошегувале дека сопругата на Конор привлекла повеќе внимание од главната ѕвезда на настанот, а не е ни чудо затоа што навистина изгледа сензационално.

Инаку, парот е заедно веќе 12. години, а нивниот почеток не бил нималку луксузен.

Svi su gledali u zgodnu Di

Имено, пред да успее во суровиот, често и неправеден свет на спортот. Конор со години работел слабо платени работи и едвај успеал да скрпи крај со крај.

Веќе како 17-годишник почнал да работи и да ѝ помага на својата мајка. Станувал во 5 наутро, работел 12 часа и не бил задоволен со својот живот затоа што работел на суво, студено и влажно место.

Ди и Конор се запознале вио 2008 година кога тој имал 19 години и глава полна со соништа да стане шампион. Тој ја забележал во ноќен клуб и ѝ пришол. а во една прилика за таа средба рекол: „Изгледаше како добра девојка, а јас сакам добри девојки“.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

21.01.2020 - 12:14

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега