Бил агресивен кон полицајци, приведен 23-годишен скопјанец

Денеска (13.06.2024) во 03:50 часот, полициски службеници од Полициската станица Центар го привеле лицето М.Ц.(23) од Скопје.

Приведен е затоа што околу 03:00 пред угостителски објект на подрачјето на Центар го нарушил јавниот ред и мир и агресивно се однесувал кон полициски службеници кои вршеле службени дејствија.

По целосно документирање на случајот ќе следува соодветен поднесок.

13.06.2024 - 22:32

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега