„Биди силен шефе" - Роналдо и Бекам скршени со молитва за Сер Алекс

 

Многу луѓе и клубови му посакаа на големиот Шкот брзо оздравување и изразија сочувство. Желбите за подобро здравје на легендарниот тренер ги предводат поранешните играчи кои тој ги створи, планетарно популарните ѕвезди Кристијано Роналдо и Дејвид Бекам.

Фудбалскиот свет вчера вечер го шокираше веста дека легендарниот менаџер на Манчестер Јунајтед, 76 годишниот Сер Алекс Фергусон доживеал мозочен удар, дека итно во сериозна состојба е пренесен во болница и опериран. Фергусон е во стабилна станица, но потребни му се мир и интензивна нега за оздравувањето да биде што побрзо.

-Моите мисли и молитви се со тебе, пријателе драг. Биди силен шефе, напиша Роналдо на Твитер, додека пак Бекам напиша:

-Продолжи да се бориш шефе. И праќам молитви и љубов на Кејти и целото семејство.

 

 

 

06.05.2018 - 12:28

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега