Бездомник згрижен во Момин Поток

На иницијатива на министерот за внатрешни работи Агим Нухиу, денеска во соработка со градскиот центар за социјална работа, е згрижен бездомник којшто деновиве поради екстремно ниските температури бил засолнет во еден од влезовите на станбените објекти во близина на Полициската станица Центар, соопшти МВР.

Лицето од страна на полициски и социјални службеници, како што се наведува, е однесено во Центарот за згрижување на бездомни лица во Момин Поток.

Истовремено, министерот Нухиу иницираше и во наредниот период полициските службеници да посветат внимание на бездомни лица во насока на нивно згрижување, особено сега кога временските услови се директна закана по нивниот живот, стои во соопштението.

 
 
07.01.2017 - 14:05

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа