Бездомниците од Момин Поток задоволни од условите

 

Бездомниците задоволни од условите за сместување во Момин поток. Велат, добиваат јадење два пати во денот.

-Во овој пункт условите се многу добри, имаме за јадење два пати, облека и се бањаме, вели еден од бездомниците и додава дека во пунктот се згрижени околу 20 лица.

 
 
11.01.2017 - 17:02

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа