Без вода денеска ќе биде ова село во Скопје

 

Поради поврзување  на водоводна  мрежа од ф-100мм во село Стајковци бб, прекин во водоснабдувањето ќе имаат корисниците дел од ова село.

Како што информираат од АД „Водовод и канализација“ прекин во водоснабдувањето ќе има во 9:00 часот до завршување на интервенцијата. 

 

 

 

15.05.2018 - 10:51

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега