Без вода денеска дел од корисниците на булевар „Партизански одреди“

Без вода денеска од 18:30 часот до завршување на работите ќе бидат корсниците на булевар „Партизански одреди“ 49, зградата на СИМПО и потегот од булеварот „Партизански одреди“ до улица Дрезденска.

Како што информира Регионалниот центар за управување со кризи на Град Скопје, прекинот е поради уличен дефект од ф100мм на  булевар „Партизански Одреди“ 59.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

25.06.2020 - 19:28

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега