Без вода дел од корисниците во Маџари

ЈП „Водовод и канализација“ информира дека од 10:15 без вода ќе останат корисниците од улица „Маџари 2“ и дел од „Финска“. Прекинот на водоснабдувањето ќе биде поради  уличен дефект на водоводен мрежа на улица „Маџари 2“ б.б. зад стадионот Борис Трајковски.

Водоснабдувањето ќе биде прекинато од 10:15 часот до завршување на дефектот, информираат од ЈП „Водовод и канализација“.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

15.07.2020 - 11:08

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега