Без влакна на јазикот - Дино Мерлин призна што мисли за музичката сцена

 

Познатиот пејач Дино Мерлин  веќе со децении прави хитови, но овојпат тој ја пркоментирал актуелната тренд музика која се слуша во регионот.

-„Денес на публиката и се презентираат по две илјади песни. Луѓето снимаат, ставаат на друштвените мрежи, во такво време живееме. Денес во работата во која работам, каде талентите брзо се менуваат, голема среќа е да останеш таму каде што си. Некогаш кога почнував беше правило да бидеш автентичен и препознатлив на публиката како некој интересен кој привлекува внимание, што денес не е случај.“ - зборувал искрено пејачот.

 

 

 

17.07.2017 - 13:01

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа