Без струја утре една општина во Скопје

Без електрична енергија утре од 09:00 до 13:00 часот ќе бидат корисниците од дел од улиците „Александар Македонски“, „Кадињача“ и  „Андреја Папарадишки“ во Oпштина Ѓорче Петров.

Како што информираат од Регионалниот центар за управување со кризи на Град Скопје, прекинот е поради технички зафати во дистрибутивната електро мрежа.

09.08.2022 - 18:07

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега