Без факултет и лиценца вршела очни прегледи и одредувла диоптер на пациенти во Гевгелија

 

СВР Струмица поднесе кривична пријава против 62-годишната М.Г. од Гевгелија поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „надрилекарство“. 

Во периодот од мај 2016 година до поднесување на пријавата, пријавената, без да поседува соодветно образование, положен стручен испит и лиценца за работа за вршење на лекарска дејност, вршела очни прегледи  и одредувала диоптрија на пациенти.

 

 

 

 

16.04.2018 - 14:41

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа