Беше неверојатно убава, со совршено лице и тело - на 54. години изгледа подеднакво прекрасно

Славната манекенка Синди Крафорд денеска слави роденден и полни 54 години. Нејзин заштитен знак е младежот на левата страна од лицето на кој ѝ се смееле додека одела на училиште. Врсниците ѝ се потсмевале за нешто што подоцна ја направило планетарно популарна.

Синди КЈрафорд на 21. година го запознала славниот актер Ричард Гир кој е 17. години постар од неа и се омажила за него во 1991 година. Се развеле во 1995 година.

Sindi se sa Girom prvi put pojaivla na Oskaru, bilo je to 1993. godine

Синди набрзо нашла нова љубов и тоа е нејзината најголема љубов, Ренеди Гербер за кој се омажила во 1998 година и со кој е и ден денес.

Sa Rendijem Gerberom

Во бракот ги добиле ќерката Каја и синот Пресли.Двајцата се занимаваат со манекенство.

Čuvena manekenka sa decom

 

 

 

Добивајте вести на Viber

20.02.2020 - 09:30

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега