Беше најпознат југословенски пејач, почина пред 4 години: Неговата внука со емотивна порака се потсети на неговата смрт

Еден од најпопуларните музичари на просторите на поранешна Југославија беше Кемал Монтено кој почина на денешен ден пред четири години.

По повод неговата смрт се огласи и неговата внука Лора која се присети на својот татко преку социјалните мрежи.

-Се што е грдо да заборавиме, но не иде без тебе животот како да застанал. 21.01.2019. Толку ми фалиш мој најдраг, мој најдобар, мој најсакан. Те сакам многу и понатаму до небото, напиша Лора која сподели и видео од песната „Без тебе“ од нејзиниот дедо.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

22.01.2019 - 17:42

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега