Берово: Полицаец му кажал да го помести возилото, а тој го нападнал

Вчера во 23 часот и 30 минути,  при преземање на службени дејствија за регулирање на сообраќајот од страна на полициски службеници од Полициска станица Берово пред угостителски објект на раскрсницата помеѓу улица „Јулија Веселинска“ и улица „Гоце Делчев“ во Пехчево, забележале  застој во сообраќајот и патничко моторно возило „БМВ“ кое било оставено на улица и работело, додека лицето кое го управувало А.М.(28) од Пехчево бил во угостителскиот објект.

Откако на лицето му било укажано да го тргне возилото истиот им упатил навреди на полициските службеници по што во еден момент започнал да влече еден службеник за кошулата.

Лицето е приведено, извршено му е алкотеститање и е утврдено присуство на алкохол во организмот по што му е укажана лекарска помош во Здравствен дом Берово. Потоа, А.М. е задржан во Полициска станица за понатамошна постапка.

 

 

 

14.07.2018 - 13:38

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега