Белград под вода - Силниот дожд за неколку минути ги наполни улиците

Македонија беше зафатена од силно невреме денеска, кое предизвика поплави во дел од градовите, како во Неготино каде се поплавени објекти.

Невреме беснееше и во Белград каде улиците се под вода. Во Белград за кратко време наврнале до 40 литри дожд на метар квадратен.

улиците се полни вода, а граѓаните се снаоѓаат како знаат и умеат да поминат преку нив.

Автомобилите едвај се движат.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

19.06.2019 - 19:02
Фото: 
курир.рс

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега