Бектеши се налути кога го нарекоа „македонски министер“: Јас не сум Македонец, јас сум Албанец (ВИДЕО)

Министерот за економија на Република Македонија, Крешник Бектеши се налути затоа што на прес-конференцијата во Албанија го нарекоа „македонски министер“.

Новинарите му поставија прашање за легализација на медицинскиот канабис, но Бектеши не беше среќен кога таа му се обрати со „македонски министер“ и реши да ја корегира.

„Извинете, јас сум министер на Северна Македонија, не сум Македонец, јас сум Албанец“, кажа Бектеши.

11.05.2022 - 23:12

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега