Бектеши: Нема ризик од нагло зголемување на цените по истекот на мерките

 

Нема ризик од наглао зголемување на цените по истекот на мерките, гарантира министерот Бектеши.

Тој рече дека разговарал со земјоделците и трговците и дека им укажал на тоа дека мерките може да продолжат и по 31 мај.

„ Се додека имаме потреба од вакви мерки, ние ќе ги имаме. Нема ризик од нагло зголемување на цените по истекот на мерките. Мерките може да продолжат и по 31 мај. Трговците може да направат калкулации во утврдување на финалната цена сите се со маржа на профит“ објасни Бектеши.

29.03.2023 - 13:43

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега