Беким Алиу погребан во родното Јеловјане - соселаните револтирани

На гробиштата во тетовското село Јеловјане на Шар Планина денеска беше погребан 36-годишниот Беким Алиу, кој пред два дена беше застрелан и запален од полицаецот 24-годишниот  Енвер Тоска во атарот на прилепското село Беловодица.

Неговите соселани и роднини се револтирани од тоа што убиецот е полицаец, кој наместо да ги штити граѓаните посегнал по животот на Алиу поради пари.

 

 

 

16.09.2018 - 22:02

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега