Бекам станува актер- фудбалерот доби улога во „Сплетки“

Фудбалерот на Дејвид Бекам ќе биде дел од специјалниот скеџ на „Сплетки“ кој ќе се емитува на 21 март во рамките со хуманитарниот проект Sport Relief пренесува Би-Би-Си.

38-годишниот Бекам ќе глуми покрај Дејвид Џејсон и Николас Линдурсту.

Тоа ќе биде прво телевизиско собирање на браќата Тротер после 11 години. Sport Relief собира пари за сиромашните ширум светот. 

21.01.2014 - 15:10

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега