Бекам подготвува трансфер бомба

Сопственикот на новиот клуб од МЛС лигата, Интер Мајами, Дејвид Бекам сака да ја привлече аргентинската суперѕвезда Лионел Меси во тимот за дебитантската сезона на тимот.

Новиот тим од Флорида ќе дебитира во елитната американска фудбалска лига во 2020 година.

Бекам, поранешен фудбалер на Манчестер Јунајтед, Реал Мадрид, Милан и Пари Сен Жермен и поранешен капитен на репрезентацијата на Англија, смета дека ќе може да понуди поволни услови на Меси.

Аргентинецот има договор со Барселона за уште три сезони, а за почетокот на кампањата 2020/2021 во МЛС, тој ќе има 33 години. Околу 70 проценти од населението на Флорида е составено од Латиноамериканци, што се смета за плус за Бекам во евентуалните преговори со Меси.

 

 

 

16.09.2018-12:59

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега