Баздникин ќе чека посебна пратка за руската амбасада за да се вакцинира

Амбасадорот на Руската Федерација во земјава Сергеј Баздникин нема да се вакцинира со вакцина од првата пратка „Спутник В“ што денеска пристигна на Скопскиот аеродром.

Тој очекува, како што рече, друга пратка „Спутник В“ наменета за Амбасадата.

-Ќе се вакцинирам штом ќе се појави можност. Овие вакцини се наменети за македонските граѓани. Јас се надевам дека ќе добијам пратка од вакцините „Спутник“ за Амбасадата, рече Баздникин, одговорајќи на новинарско прашање по пристигнувањето на вакцините.

Баздникин лично се ангажираше во набавката на руските вакцини „Спутник В“ за земјава.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

07.03.2021 - 15:54

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега