Барбиката со ликот на Лепа Брена (фото)

 

Во времето на поранешна Југославија пејачката Лепа Брена беше доста помлада и многу поактуелна на музичко поле. Тогаш дури беше пуштена во продажба барбика со ликот и телото на Брена – кукла облечена во карирана комбинација и бела кошула.

Оттогаш поминаа многу години, а Брена се потсети на тоа време, па од нафталин ја извади куклата, нечепната и нова.

 

Фотографијата ја објави на социјалните мрежи и индиректно ги натера своите обожаватели и следбеници да евоцираат спомени.

 

 

 

13.09.2017 - 20:31

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа