Барби има и презиме - вака се презива најпопуларната кукла во светот

 

Барби е омилената кукла на сите девојчиња која се стекна со светска слава. 

Иако Барби не е личност, таа има и презиме за кое веројатно не сте слушнале и не сте знаеле дека постои. 

На службениот Твотер профил на Барби е откриено и нејзиното презиме. Куклата се презива Робертс. Нејзиното право име  е Барбара Барби Милисент Робертс.

Родителите и се викаат Џорџ и Маргарет.

 

 

 

20.04.2018 - 10:10

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега