Бајден: Следниот месец во САД ќе има 500.000 починати од ковид-19

Новиот претседател на САД Џо Бајден изјави дека бројот на американски жртви од Ковид-19 следниот месец најверојатно ќе достигне 500.000.

Рече дека процесот на вакцинација досега бил „мрачен неуспех“.

-Работите ќе се влошат пред да се подобрат, вели новиот американски претседател.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

21.01.2021 - 22:35

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега