Баба ја облекла внуката во боди, па го покажала на Фејсбук: „Не знам што е полошо - бодито или луѓето на кои ова им е симпатично!“

Кој може да одолее на слатката бебешка облека? Мајките и бабите први “паѓаат“ пред нив, но сè почесто и со облеката за бебиња мора да бидете внимателни, бидејќи дури и таа може да содржи проблематични мотиви.

Едно такво боди кружи на Фејсбук, а како што се претпоставува, бабата намерно го купила за својата внука.

Гордо ја објавила фотографијата на Фејсбук, а сето тоа го забележал еден нејзин Фејсбук пријател, кој бил згрозен од она што го гледа.

Бодито на себе има привезоци на градите, танга гаќи и тетоважа над гаќите.

„Не знам што е побизарно - бодито кое бабата го избрала или овие 100-на коментари од нејзините пријатели на кои ова им е симпатично“, вели згрозениот човек, а луѓето се согласуваат со него дека на ова боди нема ништо смешно ниту симпатично.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

21.02.2020 - 11:34

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа