Азири: Скоро пола од албанското гласачкото тело не е во Македонија

Пратеникот од редовите на Алијанса за Албанците, Елми Азири вечерва во дебатниот магазин „Click Plus“ на Тв21 посочи дека најголем број иселеници кои што избегале од оваа земја се Албанци.

„Има и Македонци, ама претежно се Албанци. Скоро пола од албанското гласачкото тело не е во Македонија“, порача Азири.

12.05.2022 - 22:11

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега