Автомобил удри во малолетник во Прилеп

 

Вчера во околу 13:00 часот во Прилеп на ул. „Гостиварска“ патничко моторно возило „фолксваген голф“ со прилепски регистарски ознаки, управувано од 61-годишниот Ќ.Е. од Прилеп, удрило во малолетник од Прилеп, кој се здобил со тешки телесни повреди и е пренесен во Општата болница Прилеп, информира МВР. Увид на местото на настанот извршила екипа од Полициска станица Прилеп.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

15.12.2019 - 15:53

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега