Автомобил удри велосипедист на пешачки премин пред „Холидеј Ин“

Автомобил удрил во велосипедист на пешачки премин пред хотелот „Холидеј Ин“ во центарот на Скопје, пренесува „Слободен печат“.

Според очевидци, велосипедистот за среќа поминал без потешки повреди.

Додека екипата на МВР извршува увид на местото на несреќата, дел од улицата „Филип Втори Македонски“ која оди во правец кон Железничката станица е затворена.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

17.01.2020 - 20:17

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега