Автобус со верници излета од патот - 55 мртви, меѓу кои 3 деца

Автобус во кој се возеле верници од индиски храм, денеска излетал од патот и паднал во бездна, при што најмалку 45 луѓе загинаа, а 25 се повредени, соопштија тамошните власти.

Возачот ја загубил контролата од засега непознати причини и обидувајќи се да избегне судир со друг автобус, излетал од патот. Потврда за ова има и од локалните власти. 

Очевидците веднаш истрчале да помогнат, а повредените патници итно се пренесени во најблиската болница.

Во тек е истрага за причината на несреќата која доведе до голема трагедија.

 

 

 

 

11.09.2018 - 20:03

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега