Автобус се судри со автомобил, па се преврте - десет лица повредени во Србија

Повеќе од десет лица се повредени во сударот на патнички автобус и автомобил марка „голф“, што утринава се случил  кај српскиот град Сврлиг, во близина на Ниш.

Нема опасност за животот на ниту еден од повредените патници.

Полицијата врши увид на местото на несреќата. 

ФОТО: Телеграф 

најчитано сега