Австрија од понеделник ќе ги укине сите ковид-мерки

Австриските власти повеќе нема да бараат потврда за вакцинација при влез во земјата, а правилата ќе важат од понеделник.

Патниците повеќе нема да треба да покажуваат ниту негативен тест на ковид-19, според измените на Министерството за здравство.

Тие кои доаѓаат во земјата од области каде што постојат повеќе варијанти на ковид-19 треба да подлежат на одредени услови, но тоа правило не се однесува во моментов на ниту една земја.

14.05.2022 - 12:46

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега